Loading Events

Το Κυπριακό Κέντρο Ευρωπαϊκών και Διεθνών Υποθέσεων, του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και η Εστία Ελλάδος Κύπρου, του Ελληνικού Ιδρύματος Πολιτισμού, σας προσκαλούν σε συζήτηση για την πολιτική επικαιρότητα στην Κύπρο, σε συνάρτηση με τα Ελλαδοτουρκικά, την κρίση στη Μέση Ανατολή, τα ενεργειακά και τα Ευρωπαϊκά δρώμενα.

Η συζήτηση πραγματοποιείται την Τετάρτη, 4 Οκτωβρίου 2017, στις 6:30 μμ, στην Αίθουσα ΟΥΝΕΣΚΟ, του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Συζητούν: ​

• Ανδρέας Θεοφάνους, Καθηγητής Πολιτικής Οικονομίας και Πρόεδρος του Κυπριακού Κέντρου Ευρωπαϊκών και Διεθνών Υποθέσεων, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.
  • Χριστόδουλος Κ. Γιαλλουρίδης, Καθηγητής Διεθνούς Πολιτικής και Διευθυντής Κέντρου Ανατολικών Σπουδών για τον Πολιτισμό και την Επικοινωνία, Πάντειο Πανεπιστήμιο.
  • Χάρης Παπασωτηρίου, Διευθυντής του Ινστιτούτου Διεθνών Σχέσεων (Ι.ΔΙ.Σ.) και Καθηγητής Διεθνών Σχέσεων και Στρατηγικών Σπουδών, Πάντειο Πανεπιστήμιο.
  • Γιώργος Κέντας, Αναπληρωτής Καθηγητής Διεθνών Σχέσεων και Διακυβέρνησης, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Συντονιστής: Σάββας Ιακωβίδης, Δημοσιογράφος.

Πληροφορίες:

Κυπριακό Κέντρο Ευρωπαϊκών και Διεθνών Υποθέσεων: τηλ: 22 841611, email: [email protected]

Εστία Ελλάδος Κύπρου: τηλ: 22 665540, email: [email protected]