Loading Events

Σύγχρονες τάσεις, Δίκτυα Στήριξης και Συμπεριληπτική Εκπαίδευση στην αυλή ενός σύγχρονου και καινοτόμου εκπαιδευτικού συστήματος

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, ο Δήμος Ρόδου – Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας και το Εργαστήριο Ψυχολογίας, Παιδαγωγικών Ερευνών και Μέσων στην Εκπαίδευση του Πανεπιστημίου Αιγαίου, συνδιοργανώνουν συνέδριο με τίτλο: «H Ειδική Αγωγή και η Σχολική Ψυχολογία στην αυλή ενός σύγχρονου και καινοτόμου εκπαιδευτικού συστήματος», την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου στις 6.00μ.μ. στο Δημοτικό Θέατρο Ρόδου. Το συνέδριο πραγματοποιείται μέσα στο πλαίσιο των δράσεων του Τμήματος Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Ομιλητές:

• Δρ. Παναγιώτης Αγγελίδης, Κοσμήτορας, Σχολή Επιστημών Αγωγής Πανεπιστημίου Λευκωσίας​

Θέμα: «Από την Ειδική στην Συμπεριληπτική Εκπαίδευση»

• Δρ. Ασημίνα Τσιμπιδάκη, Επίκουρη Καθηγήτρια, Π.Τ.Δ.Ε. Πανεπιστημίου Αιγαίου

Θέμα: «Οικογένεια και Δίκτυα Στήριξης στη Συμπεριληπτική Εκπαίδευση»

• Δρ. Μάριος Κωνσταντίνου, Καθηγητής, Σχολή Ανθρωπιστικών Σπουδών και Κοινωνικών Επιστημών Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Θέμα: «Σύγχρονες τάσεις στη Σχολική και Εκπαιδευτική Ψυχολογία»

Χορηγός:

Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού & Αθλητισμού Ρόδου

Χορηγός Επικοινωνίας:

Notos News 97,8

Θα δοθούν πιστοποιητικά παρακολούθησης.