Loading Events

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σε συνεργασία με τον Παγκύπριο Ιατρικό Σύλλογο, την Παιδιατρική Εταιρεία Κύπρου και την AHEPA σας προσκαλούν σε σεμινάριο με τίτλο «Πόνοι πλάτης, φυσιοθεραπεία, μασάζ, άθληση και διατροφή».

Το πρόβλημα των πόνων στην πλάτη συνεχώς αυξάνεται, με σχεδόν 80% των ανθρώπων να παρουσιάζουν πόνους στην ράχη σε κάποια φάση της ζωής τους. Οι πόνοι της πλάτης αποτελούν τη δεύτερη συχνότερη αιτία κοινωνικής και οικονομικής επιβάρυνσης λόγω ασθενειών σε πολλά κράτη. Η διατροφή, η άθληση, ο ύπνος, ο τρόπος εργασίας και η ρύθμιση του στρες έχουν καθοριστικό ρόλο στην πρόληψη αυτής της μάστιγας.

Το σεμινάριο τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργού Υγείας, κυρίου Μιχάλη Δαμιανού.

Θα ακολουθήσει συζήτηση με το κοινό. Το συνέδριο θα μεταδίδεται ζωντανά στο YouTube, με ελεύθερη πρόσβαση και χωρίς ανάγκη κράτησης.

Για εγγραφή, ακολουθήστε τον εξής σύνδεσμο.