Loading Events

Η Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί στην παρουσίαση του προγράμματος Κτηνιατρικής (DVM) στην Αθήνα.

Ενημερωθείτε για το 5ετές πρόγραμμα σπουδών Κτηνιατρικής, τα πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας καθώς και για τη φοιτητική ζωή στην Κύπρο.

Ημερομηνία Περιοχή/Πόλη Στοιχεία Επικοινωνίας
Τετάρτη
07 Σεπτεμβρίου 2022
Αθήνα
Ξενοδοχείο Μεγάλη Βρετανία
Βασιλέως Γεωργίου Α’ 1, Πλατεία Συντάγματος, Αθήνα, Αττική 105 64
Τηλ: +357 22 471 999
Email: [email protected]

Η επιτυχής ολοκλήρωση του προγράμματος Κτηνιατρικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας οδηγεί στην απονομή του Doctor of Veterinary Medicine (DVM). Το πτυχίο είναι πιστοποιημένο από το Φορέα Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας της Ανώτερης Εκπαίδευσης της Κύπρου (ΔΙΠΑΕ) και αναγνωρίζεται από Ελλάδα και όλες τις χώρες της ΕΕ/ΕΟΧ και παγκόσμια.

Η Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διαθέτει προηγμένα εργαστήρια ανατομίας και κλινικών δεξιοτήτων και δίνει την ευκαιρία στους φοιτητές να ξεκινήσουν την πρακτική εξάσκηση και φροντίδα ζώων από το 1ο έτος σπουδών.

Κάνε εγγραφή για αυτή την ακαδημαϊκή χρονιά και επωφελήσου με 30% υποτροφία καθ’ όλη τη διάρκεια των σπουδών σου.

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

• Times Higher Education World University Rankings 2022
    Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται στα 601-800 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, με μόνο 3 Ελληνικά πανεπιστήμια σε υψηλότερη θέση, σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022. Σημειώνεται ότι η εν λόγω κατάταξη αντιπροσωπεύει τη μεγαλύτερη και πιο πολυεπίπεδη κατάταξη πανεπιστημίων στον κόσμο. Η έκδοση του 2022 περιλαμβάνει περισσότερα από 1,600 πανεπιστήμια με αυξημένη ερευνητική δραστηριότητα, από σύνολο 25,000 που λειτουργούν παγκοσμίως, τα οποία πληρούν τα απαιτητικά κριτήρια της κατάταξης και έλαβαν μέρος στη διαδικασία της αξιολόγησης.

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας στην Κύπρο

Ενημερώσου έγκαιρα και ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο πρόγραμμα Κτηνιατρικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας το ερχόμενο ακαδημαϊκό εξάμηνο.

Έναρξη προγράμματος: 31 Οκτωβρίου 2022