Υποτροφίες εις μνήμη τoυ «Ευάγγελου Σπανού» από τον Όμιλο ΒΙΟΑΤΡΙΚΗ

Οι υποτροφίες αφορούν τα μεταπτυχιακά προγράμματα της Σχολής Επιστήμων Ζωής και Υγείας του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας

Ο Όμιλος ΒΙΟΑΤΡΙΚΗ προσφέρει μια πλήρη υποτροφία εις μνήμην του ιδρυτή της «Ευάγγελου Σπανού». Η υποτροφία αφορά τα  μεταπτυχιακά προγράμματα της Σχολής Επιστήμων Ζωής και Υγείας του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας και συγκεκριμένα της Κλινικής Διαιτολογίας, της Αθλητικής Διαιτολογίας  και των Βιολογικών Επιστήμων.

Η τελετή ανακοίνωσης των υποτροφιών και της διαδικασίας επιλογής υποτρόφου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2022 η ώρα 3:00μμ στο αμφιθέατρο UNESCO  του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας. Στην εκδήλωση θα παραστούν και θα απευθύνουν χαιρετισμό ο Πρύτανης του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας Καθ. Φίλιππος Πουγιούτας, ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του Ομίλου ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ, κ. Γεώργιος Σπανός και ο Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Ζωής και Υγείας, Καθ. Κυριάκος Φελέκκης.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή επικοινωνώντας με τη Δρ Ελένη Ανδρέου, στο 22841740 ή μέσω e-mail, στο [email protected]