Loading Events

Παρουσίαση Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Επιστήμη της Άσκησης και της Φυσικής Αγωγής»

Απευθύνεται σε πτυχιούχους της Επιστήμης του Αθλητισμού

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί στην παρουσίαση του μεταπτυχιακού προγράμματος «Επιστήμη της Άσκησης και της Φυσικής Αγωγής», την Τετάρτη 21 Ιουνίου στις 11:00π.μ.-12.30μ.μ. στο Αμφιθέατρο Red, Κτήριο Millennium, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν σημαντικές πληροφορίες για τον σκοπό και τους στόχους του προγράμματος, τις προοπτικές καριέρας, τη δομή και τα μαθήματα του μεταπτυχιακού.

Ομιλητής:

Δρ Κωνσταντίνος Τσουλούπας
Επίκουρος Καθηγητής
Αθλητική Ψυχολογία & Παιδαγωγική
Συντονιστής Μεταπτυχιακού Προγράμματος

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023: Στα 501-600 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023. Αντίστοιχα, το Πανεπιστήμιο τοποθετείται 157 στην Ευρωπαϊκή Ένωση, 2ο στην Κύπρο και 4ο σε Κύπρο και Ελλάδα. Η κατάταξη αυτή ουσιαστικά τοποθετεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στο 2% των καλύτερων πανεπιστημίων του κόσμου.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.