Νέος κύκλος | Δια ζώσης συναντήσεις με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στη Ρόδο

Το Γραφείο Ενημέρωσης και Εγγραφών Ελλάδας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει την έναρξη δια ζώσης συναντήσεων με υποψήφιους φοιτητές στην Ελλάδα.

Η συνάντηση για τον μήνα Ιανουάριο στη Ρόδο, θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 14 Ιανουαρίου, 2022.

Ημερομηνία Περιοχή / Πόλη Στοιχεία Επικοινωνίας για διευθέτηση ραντεβού
Παρασκευή

14 Ιανουαρίου 2022

Ρόδος
Κωνσταντίνου Υδραίου 75,
Ρόδος
Τηλ:  +30 6977660742
Email: [email protected]

Έμπειροι σύμβουλοι εισδοχής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας θα βρίσκονται στη διάθεσή σας για να σας ενημερώσουν για τα 100+ προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου, τα πλεονεκτήματα που προσφέρει καθώς και για τη φοιτητική ζωή στην Κύπρο.

Λόγω των πρωτοφανών συνθηκών που έχει δημιουργήσει η πανδημία του κορωνοϊού, οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται αποκλειστικά κατόπιν διευθέτησης ραντεβού και με την τήρηση Totally Covid-free πρωτοκόλλου. Αυτό σημαίνει ότι η είσοδος θα επιτρέπεται βάσει των πρωτοκόλλων της Ελληνικής Κυβέρνησης ήτοι αποκλειστικά σε εμβολιασμένους ή νοσήσαντες με την επίδειξη του GreenPass.

Κλείστε το ραντεβού σας μέσω email ή μέσω τηλεφώνου.

Πατήστε εδώ για να ενημερωθείτε για το πρόγραμμα των δια ζώσης συναντήσεων, σε άλλα μέρη της Ελλάδας.

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται στα 601-800 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, με μόνο 3 Ελληνικά πανεπιστήμια σε υψηλότερη θέση, σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022. Σημειώνεται ότι η εν λόγω κατάταξη αντιπροσωπεύει τη μεγαλύτερη και πιο πολυεπίπεδη κατάταξη πανεπιστημίων στον κόσμο. Η έκδοση του 2022 περιλαμβάνει περισσότερα από 1,600 πανεπιστήμια με αυξημένη ερευνητική δραστηριότητα, από σύνολο 25,000 που λειτουργούν παγκοσμίως, τα οποία πληρούν τα απαιτητικά κριτήρια της κατάταξης και έλαβαν μέρος στη διαδικασία της αξιολόγησης.