Μπες στα Παπούτσια των Ανθρώπων του Μάρκετινγκ για μια Μέρα
και διεκδίκησε υποτροφίες στα προγράμματα σπουδών της Σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά, μαθητές Λυκείου και Τεχνικών Σχολών απ’ όλη την Κύπρο, μαζί με τους καθηγητές τους, θα μπουν στα παπούτσια των ανθρώπων του μάρκετινγκ και θα γνωρίσουν ένα από τους πιο ραγδαία αναπτυσσόμενους τομείς της οικονομίας και των επιχειρήσεων.

Η εκπαιδευτική ημερίδα «Μπες στα Παπούτσια των Ανθρώπων του Μάρκετινγκ για μια Μέρα» που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2020 από τις 08:30 – 14:00, στο Αμφιθέατρο Μ-203 στις κύριες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, διοργανώνεται από το Τμήμα Μάρκετινγκ της Σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου σε συνεργασία με το Cyprus Marketing Youth Society και με την υποστήριξη των Φούρνων Ζορπάς.

Στόχος η ενίσχυση των γνώσεων στο αντικείμενο του μάρκετινγκ, σε θεωρητικό και πρακτικό επίπεδο, τόσο των μαθητών όσο και των καθηγητών τους. Η ημερίδα θα περιλαμβάνει διαλέξεις για τους μαθητές, συζητήσεις και πρακτική εφαρμογή υπό τη μορφή ομαδικού διαγωνισμού, ενώ για τους καθηγητές τους θα περιλαμβάνει παρουσίαση, συζήτηση και βιωματικό εργαστήριο.

Ο τομέας του μάρκετινγκ είναι από τους πιο αναπτυσσόμενους τομείς της οικονομίας, ο οποίος απορροφά πολλούς πτυχιούχους για τις ανάγκες των επιχειρήσεων ανεξαρτήτως μεγέθους. Οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τους καταξιωμένους καθηγητές του Τμήματος για το συγκεκριμένο επάγγελμα, θα ανακαλύψουν τις ικανότητές τους, και θα συλλέξουν σημαντικές πληροφορίες αλλά και βιωματικές εμπειρίες οι οποίες θα τους φανούν πολύτιμες για την επιλογή της επαγγελματικής τους κατεύθυνσης.

Η φετινή ημερίδα θα είναι αναβαθμισμένη και θα προσεγγιστούν θεματολογίες όπως:

• οι κλασικές αρχές
  • οι σύγχρονες τεχνικές
  • οι τάσεις και οι προκλήσεις που αναδύονται στο περιβάλλον του μάρκετινγκ
  • το μάρκετινγκ μέσα στο πλαίσιο της σύγχρονης παιδείας, οικονομίας και κοινωνίας
  • κ.α.

Διεκδίκησε Υποτροφίες στα Προγράμματα Σπουδών της Σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων

Κατά την ημερίδα θα πραγματοποιηθεί μαθητικός διαγωνισμός όπου θα βραβευτούν οι τρεις πρώτες ομάδες του διαγωνισμού.

• Στους μαθητές της πρώτης ομάδας παραχωρείται υποτροφία ύψους 75%
  • Στους μαθητές της δεύτερης ομάδας παραχωρείται υποτροφία ύψους 50%
  • Στους μαθητές της τρίτης ομάδας παραχωρείται υποτροφία ύψους 25%

Σημείωση: Οι υποτροφίες ισχύουν για το πρώτο ακαδημαϊκό έτος φοίτησης και δεν συμπεριλαμβάνουν τα άλλα τέλη.

Δείτε το πρόγραμμα της Ημερίδας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι τις 10 Φεβρουαρίου 2020 συμπληρώνοντας την αίτηση συμμετοχής και τη φόρμα γονικής συναίνεσης και ακολούθως στέλνοντάς τες στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected] ή στο Φαξ 22 357481.

Σημειώνεται ότι η ημερίδα είναι Παγκύπριας εμβέλειας και ως εκ τούτου το Πανεπιστήμιο θα αναλάβει την οργάνωση και το κόστους της μεταφοράς των μαθητών και των καθηγητών τους απ’ όλες τις πόλεις και τις επαρχίες εκτός της Λευκωσίας.

Με το τέλος της θα δοθούν πιστοποιητικά συμμετοχής στους μαθητές και στους καθηγητές.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με την Δρ Ιωάννα Παπασολωμού, στο τηλ.: 22 841631 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]