Loading Events

Μέσα στο πλαίσιο της ανάγκης που προκύπτει για ενημέρωση σε μαθητές και καθηγητές Α’ Β’ και Γ’ τάξης λυκείου και τεχνικής σχολής, το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει, εκπαιδευτική ημερίδα με θέμα: Μπες στα παπούτσια των ανθρώπων του Μάρκετινγκ για μια μέρα, η οποία θα πραγματοποιηθεί με φυσική παρουσία το Σάββατο, 17 Φεβρουαρίου 2024 στις 9:00 π.μ στο Αμφιθέατρο Jean Monnet στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Σκοπός της ημερίδας, είναι η διαδραστική ενίσχυση των γνώσεων τόσο των μαθητών όσο και των καθηγητών τους στο γνωστικό αντικείμενο του «Μάρκετινγκ», κλασικές αρχές, τεχνικές, τάσεις και προκλήσεις που αναδύονται στο περιβάλλον του μάρκετινγκ, καθώς και η κατανόησή του μάρκετινγκ μέσα στο πλαίσιο της σύγχρονης παιδείας, οικονομίας και κοινωνίας.

Η ημερίδα είναι δωρεάν και θα περιλαμβάνει διαλέξεις, συζητήσεις και πρακτική εφαρμογή υπό τη μορφή ομαδικού διαγωνισμού για τους μαθητές και παρουσίαση, συζήτηση και βιωματικό εργαστήριο για τους καθηγητές. Αναπόσπαστο μέρος της Ημερίδας είναι ο Μαθητικός Διαγωνισμός που θα διεξαχθεί σε θέμα το οποίο θα ανακοινωθεί την ημέρα της εκδήλωσης. Στη διάρκεια της ημερίδας, θα πραγματοποιηθεί επίσης ειδικό ξεχωριστό εκπαιδευτικό εργαστήρι με παράδοση από ανώτερους πανεπιστημιακούς, για τους καθηγητές οικονομικών που θα συνοδεύσουν τα παιδιά στην ημερίδα.

Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεχτές μέχρι τις 2 Φεβρουαρίου 2024. Για περαιτέρω διευκρινήσεις και δήλωση συμμετοχής μπορείτε να απευθυνθείτε με τη κα Ντέπη Φτανού, Σύμβουλο Εισδοχής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας (Ε: [email protected]).

Εκστρατεία συλλογής ειδών πρώτης ανάγκης για σκύλους

Στα πλαίσια της εκπαιδευτικής ημερίδας, διοργανώνεται εκστρατεία συλλογής ειδών πρώτης ανάγκης για τον μη-κερδοσκοπικό οργανισμό “2nd Chance Dogs”.

Ζητάμε την στήριξή σας για να συγκεντρώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερη βοήθεια για τους τετράποδους φίλους μας και να στηρίξουμε όλοι μαζί το έργο του καταφυγίου. Όσοι από εσάς ενδιαφέρεστε, μπορείτε να δωρίσετε κατά τη διάρκεια της ημερίδας τα ακόλουθα είδη:

• Ξηρά τροφή για σκύλους
  • Κονσερβοποιημένη τροφή για σκύλους
  • Παιχνίδια για σκύλους
  • Μπισκότα για σκύλους
  • Κουβέρτες και πετσέτες

Registration is now closed.