Loading Events

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σε συνεργασία με την Αρχή Αντι-Ντόπινγκ Κύπρου και το Sheffield Hallam University διοργανώνουν ημερίδα με τίτλο: ‘Η σημασία της Κοινότητας Πρακτικής ως εργαλείο για την προώθηση του καθαρού αθλητισμού’.

Στην ημερίδα θα συμμετέχουν: ο Πρόεδρος του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Καθ. Νίκος Καρτακούλλης,  ο  Πρόεδρος της Κυπριακής Αρχής Αντι-ντόπινγκ, Δρ. Μιχάλης Πέτρου, ο  Αναπληρωτής Καθηγητής Κοινωνικής Ψυχολογίας του Sheffield Hallam University, Δρ. Λάμπρος Λαζούρας, η Επίκουρη Καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Δρ Στέλλα Νικόλαου και φοιτητές από διάφορους κλάδους.

Την ημερίδα συντονίζει η Δρ. Χριστίνα ΛοίζουΕπικεφαλής  του γραφείου του Προέδρου του Συμβουλίου του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας.