Ενημερωτική Ημερίδα | Οι «αόρατες» ρευματοπάθειες στον χώρο εργασίας

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στηρίζει την Εβδομάδα Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης Ρευματικών και Μυοσκελετικών Παθήσεων, που διοργανώνεται για 23η συνεχόμενη χρονιά από τον Σύνδεσμο Ρευματοπαθών Κύπρου, από τις 4 μέχρι τις 14 Μαΐου 2023.

Κεντρικό θέμα της εβδομάδας οι «αόρατες» ρευματοπάθειες στον χώρο εργασίας.

Η Εβδομάδα Ενημέρωσης με σλόγκαν «ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΟΡΑΤΟΣ;» γίνεται στα πλαίσια των υπηρεσιών στήριξης, εκπαίδευσης και διεκδίκησης των δικαιωμάτων των ασθενών με Ρευματικές και Μυοσκελετικές παθήσεις στην Κύπρο και τελεί υπό την αιγίδα του Έντιμου Υπουργού Εργασίας κ. Γιάννη Παναγιώτου και της Εθνικής Επιτροπής Ρευματικών και Μυοσκελετικών Παθήσεων.

Παρουσίαση Ενημερωτικής Ημερίδας: Χρύσω Κυριάκου Γιασουμή, Γ.Γ. ΣύΡεΚ

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην επίσημη σελίδα του Συνδέσμου Ρευματοπαθών Κύπρου.

Για συμμετοχές, παρακαλούμε επικοινωνήστε τηλεφωνικά στο 22428285.

Διαχρονικός Χορηγός: Universal life

Χορηγοί: Cyprus Pain Clinic, Genesis Pharma, MSD, Pfizer & Roche

Χορηγοί Επικοινωνίας: Ο Φιλελεύθερος & Active Radio 107.4

Υποστηρικτές: Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, Παγκύπριο Συντονιστικό Συμβούλιο Εθελοντισμού, Ομοσπονδία Συνδέσμων Ασθενών Κύπρου (ΟΣΑΚ), ΠΕΟ, Σύνδεσμος Ψυχολόγων Κύπρου, ΚΕΒΕ, ΟΕΒ, Παγκύπριος Σύνδεσμος Εργοθεραπευτών, ΠΑΣΥΔΥ.