Loading Events

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, με αφορμή την έκδοση του βιβλίου «Η αλληλεγγύη ως θεμελιώδης αρχή δικαίου» (Ίδρυμα Σάκη Καράγιωργα, 2016), του Δρ Στέργιου Μήτα, Λέκτορα της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου, διοργανώνει την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019, στις 18.30 στο Αμφιθέατρο UNESCO του Πανεπιστημίου, εκδήλωση με θέμα «Δίκαιο και Αλληλεγγύη».

Χαιρετισμό θα απευθύνει ο Καθηγητής Αχιλλέας Κ. Αιμιλιανίδης, Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής ενώ για το θέμα της εκδήλωσης θα μιλήσουν ο Κωνσταντίνος Στρατηλάτης, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Νομικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, ο Θεόδωρος Ρακόπουλος, Αναπληρωτής Καθηγητής τουΤμήματος Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Πανεπιστημίου του Όσλο, και ο Στέργιος Μήτας, συγγραφέας του βιβλίου.

Συντονίζει-σχολιάζει: Χρήστος Παπαστυλιανός, Πρόεδρος Τμήματος Νομικής Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.