Loading Events

Στο πλαίσιο της συνεχούς εκπαίδευσης και ενημέρωσης των κλινικών επαγγελματιών υγείας, το Ινστιτούτο McKenzie Ελλάδας – Κύπρου και η σειρά εκδηλώσεων “Be Physio Unique” του Προγράμματος Φυσικοθεραπείας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, διοργανώνουν επιστημονική ημερίδα με θέμα: «Διάγνωση & Θεραπεία του Μυοσκελετικού Πόνου: Τι μας λένε τα νεότερα δεδομένα;». Η ημερίδα τελεί υπό την αιγίδα του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Στόχος της είναι η ανάδειξη βασικών θεμάτων και εξελίξεων στην έρευνα του μυοσκελετικού πόνου αλλά και ο συσχετισμός τους και οι πιθανές επιπλοκές στην εφαρμογή τους στην κλινική πρακτική. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν παρουσιάσεις από εξειδικευμένους επιστήμονες και να διαδράσουν συμμετέχοντας στις συζητήσεις που θα ακολουθήσουν. Ο απώτερος σκοπός της εκδήλωσης είναι η διαμόρφωση ενός πλαισίου για την παρουσίαση νέων απόψεων και την ανασκόπηση των τρεχόντων πρακτικών στο πεδίο της μυοσκελετικής ιατρικής.

Μπορείτε να βρείτε το πρόγραμμα της Ημερίδας εδώ.