Διαδικτυακή Ημερίδα ενημέρωσης του προγράμματος Κτηνιατρικής

Η Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε διαδικτυακή παρουσίαση του πενταετούς προγράμματος σπουδών Κτηνιατρικής, Doctor of Veterinary Medicine (DVM) για απόφοιτους λυκείου την Τετάρτη 30 Αυγούστου 2023 στις 05:00 μ.μ.

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ:

• Το διαπιστευμένο πτυχίο Κτηνιατρικής
  • Το 5ετές πρόγραμμα σπουδών
  • Τα προηγμένα εργαστήρια ανατομίας και κλινικών δεξιοτήτων
  • Την πρακτική άσκηση και φροντίδα ζώων από το 1ο έτος σπουδών
  • Τις προσφερόμενες υποτροφίες (30%) για όσους εγγραφούν το 2023 και με ισχύ για όλα τα έτη σπουδών.

Το καινοτόμο πρόγραμμα Κτηνιατρικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας καλύπτει όλα τα θεμελιώδη αντικείμενα της κτηνιατρικής επιστήμης και προωθεί την ανάπτυξη κλινικών δεξιοτήτων από το πρώτο έτος σπουδών, μέσα από την έκθεση στη φροντίδα των ζώων και την ολοκληρωμένη κλινική εκπαίδευση σε μικρά και μεγάλα ζώα.

Το DVM είναι ευθυγραμμισμένο με τις απαιτήσεις του Royal College of Veterinary Surgeons του Ηνωμένου Βασιλείου, του European Association of Establishment for Veterinary Education, του American Veterinary Medical Association και του World Organization for Animal Health.

Έναρξη προγράμματος: 18 Σεπτεμβρίου 2023

Πανεπιστήμιο Λευκωσίας: Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

• Στα 501-600 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings Αντίστοιχα, το Πανεπιστήμιο τοποθετείται 157ο στην Ευρωπαϊκή Ένωση, 2ο στην Κύπρο και 4ο σε Κύπρο και Ελλάδα. Η κατάταξη αυτή τοποθετεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στο 2% των καλύτερων πανεπιστημίων του κόσμου.

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας της Κύπρου.

Ενημερώσου έγκαιρα και ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας το ερχόμενο ακαδημαϊκό έτος.