Loading Events

Διαδικτυακή Ημερίδα Ενημέρωσης | Τα Επαγγέλματα της Ενεργειακής Βιομηχανίας του Μέλλοντος

Tο Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί να γνωρίσετε τα επαγγέλματα της ενεργειακής βιομηχανίας του μέλλοντος. Στη παρουσίαση αυτή θα πραγματοποιηθεί σύντομη περιγραφή των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας που σχετίζονται με τη Διαχείριση Ενεργειακών Πόρων και τα επαγγέλματα Πετρελαίου και Φυσικού αερίου.

Συγκεκριμένα, θα παρουσιαστούν τα προγράμματα Διαχείρισης Ενεργειακών Πόρων, καθώς επίσης Μηχανικής Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου, τόσο σε προπτυχιακό όσο και σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Μετά την παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί συζήτηση με φοιτητές που έχουν ολοκληρώσει τις σπουδές τους καθώς επίσης και με υφιστάμενους φοιτητές. Τέλος, θα υπάρχει χρόνος για ερωτήσεις από το κοινό.

Ομιλητές:

Δρ Ερνέστος Σαρρής
Αναπληρωτής Καθηγητής
Συντονιστής Προπτυχιακού και Μεταπτυχιακού Προγράμματος Μηχανικής Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου

Δρ. Θεόδωρος Τσακίρης
Αναπληρωτής Καθηγητής Γεωπολιτικής & Ενεργειακής Πολιτικής
Συντονιστής Ενεργειακών Προγραμμάτων Σπουδών

Πανεπιστήμιο Λευκωσίας: Διεθνώς αναγνωρισμένη ακαδημαϊκή αριστεία

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 1000 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου, σύμφωνα με το Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021. Πρόκειται για το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο, με περισσότερους από 14,000 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), και το πλέον διεθνοποιημένο της χώρας, καθώς οι φοιτητές του προέρχονται από περισσότερες από 100 χώρες.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.