Δωρεάν Διαδικτυακή Διάλεξη: «Αντιμετωπίζοντας την Κόπωση της Πανδημίας»

Μέσα στο πλαίσιο της συνεχιζόμενης προσπάθειάς μας για παροχή ευκαιριών συνεχούς επιμόρφωσης και με γνώμονα τις πρωτόγνωρες συνθήκες που διανύουμε λόγω της πανδημίας, το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει διάλεξη με θέμα «Αντιμετωπίζοντας την Κόπωση της Πανδημίας».

Αν έχεις κουραστεί να ζεις με τον φόβο της πανδημίας COVID-19… Έχεις έλλειψη διάθεσης… Αλλαγές στις συνήθειες διατροφής ή ύπνου σου… Ευερεθιστότητα… Έχεις άγχος για πράγματα που κανονικά θα τα διαχειριζόσουν μια χαρά… Δυσκολία στη συγκέντρωση… Αίσθημα απελπισίας… Δεν είσαι ο/η μόνος/η. Εδώ και μήνες, άνθρωποι σε όλο τον κόσμο έχουν αλλάξει τον τρόπο ζωής τους.  Αν νιώθεις ότι περνάς αυτό, που ονομάζεται κόπωση της πανδημίας, υπάρχουν πρακτικοί και διασκεδαστικοί τρόποι να βρεις ανακούφιση. Η διάλεξη θα βοηθήσει και εσένα που δεν έχεις συμπτώματα κόπωσης. Θα χτίσεις ψυχική ανθεκτικότητα για να αντιμετωπίζεις δυσκολίες που πιθανόν να συναντήσεις σε κάποια φάση στη ζωή σου.

Οι συμμετέχοντες που θα εγγραφούν για να παρακολουθήσουν τη διάλεξη θα επωφεληθούν με ΔΩΡΕΑΝ κωδικό Άριστον Τεστ, ένα εξειδικευμένο σύστημα επαγγελματικής συμβουλευτικής που χρησιμοποιεί προηγμένους κανόνες, αλγόριθμους και μαθηματικά μοντέλα, προκειμένου να προσδιορίσει το επάγγελμα που ταιριάζει  στην προσωπικότητά του κάθε ενδιαφερομένου.

Εισηγήτρια:

Κάλια Λοϊζίδου, Σχολική Ψυχολόγος, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας