9ο Ευρωπαϊκό Συνέδριο Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής 2023

«Δεξιότητες Διαχείρισης της Διαφορετικότητας. Θεωρία και Πράξη»

Η συμμετοχή στην εκδήλωση είναι μόνο κατόπιν πρόσκλησης

Στο πλαίσιο της συνεργασίας της Υπηρεσίας Συμβουλευτικής Υπηρεσίας Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας, του Τμήματος Εργασίας του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων, του Δικτύου Euroguidance Κύπρου και του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, διοργανώνεται Συνέδριο με θέμα: «Δεξιότητες Διαχείρισης της Διαφορετικότητας. Θεωρία και Πράξη»

Το Συνέδριο, το οποίο τελεί υπό την αιγίδα του Εθνικού Φορέα Δια Βίου Καθοδήγησης, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 8 Μαΐου 2023, μεταξύ των ωρών 08:00-13:30, στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (Αμφιθέατρο Cine Studio).

Το Συνέδριο απευθύνεται κυρίως σε Καθηγητές Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής Σχολείων Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης και Μέσης Τεχνικής, Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, και Ιδιωτικών Σχολείων Μέσης Εκπαίδευσης.

Για περισσότερες πληροφορίες:
Αρ. Τηλ. : 22841673