10ο Ευρωπαϊκό Συνέδριο Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής 2024

Χαρτογράφηση της Αγοράς Εργασίας. Ανάγκες, προοπτικές, σταδιοδροµία. Ο ρόλος του Ειδικού Επαγγελµατικής Συµβουλευτικής.

Η συμμετοχή στην εκδήλωση είναι μόνο κατόπιν πρόσκλησης.

Στο πλαίσιο της συνεργασίας της Υπηρεσίας Συμβουλευτικής Υπηρεσίας Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας, του Τμήματος Εργασίας του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων, του Δικτύου Euroguidance Κύπρου και του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, διοργανώνεται Συνέδριο με θέμα: «Χαρτογράφηση της αγοράς εργασίας. Ανάγκες, προοπτικές, σταδιοδροµία. Ο ρόλος του ειδικού επαγγελµατικής συµβουλευτικής».

Το Συνέδριο, το οποίο τελεί υπό την αιγίδα του Εθνικού Φορέα Δια Βίου Καθοδήγησης, θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 14 Μαΐου 2024, μεταξύ των ωρών 08:00-13:00, στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (Αμφιθέατρο UNESCO).

Το Συνέδριο απευθύνεται κυρίως σε Καθηγητές Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής Σχολείων Μέσης Γενικής Εκπαίδευσης και Μέσης Τεχνικής, Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, και Ιδιωτικών Σχολείων Μέσης Εκπαίδευσης.

Για περισσότερες πληροφορίες:
Τηλ.: 22841673