Loading Events

Δωρεάν Διαδικτυακό Σεμινάριο – Καλλιέργεια Δεξιοτήτων 21ου Αιώνα: Προγράμματα Προδημοτικής και Δημοτικής Εκπαίδευσης

Μέσα από τα Προγράμματα Σπουδών Προδημοτικής και Δημοτικής Εκπαίδευσης του Τμήματος Παιδαγωγικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, το σεμινάριο στοχεύει να παρουσιάσει τρόπους με τους οποίους οι εκπαιδευτικοί δημοτικής και προδημοτικής εκπαίδευσης μπορούν να καλλιεργήσουν δεξιότητες 21ου αιώνα στους μαθητές τους (κριτική σκέψη, επίλυση προβλήματος, επικοινωνία, συνεργασία, δεξιότητες τεχνολογίας, καινοτομία). Θα παρουσιαστούν παραδείγματα από δραστηριότητες STEM, δημιουργικότητα και τέχνες στην εκπαίδευση.

Παρουσιαστές:

Μαρίνα Ροδοσθένους-Μπαλάφα
Πρόεδρος Τμήματος

Αγνή Στυλιανού-Γεωργίου
Συντονίστρια Προγράμματος Προδημοτικής Εκπαίδευσης

Μαρία Ευαγόρου
Συντονίστρια Προγράμματος Δημοτικής Εκπαίδευσης

Ελισάβετ Πίτρη
Διδακτική της Τέχνης

Αντωνία Μιχαηλίδου
Συντονίστρια Σχολικής Εμπειρίας στην Προδημοτική Εκπαίδευση

Έφη Νισηφόρου
Λέκτορας
Εκπαιδευτική Τεχνολογία

Για πληροφορίες σχετικά με το Πρόγραμμα Σπουδών Προδημοτική Εκπαίδευση εδώ  και το Πρόγραμμα Σπουδών Δημοτική Εκπαίδευση εδώ.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.