Επέκταση του Ωραρίου Λειτουργίας του Τμήματος Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και του Γραφείου Εισδοχής Φοιτητών στην Αθήνα

Το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και το Γραφείο Εισδοχής Φοιτητών στην Αθήνα, εκτός από το καθιερωμένο ωράριο, λειτουργούν καθημερινά, Δευτέρα με Παρασκευή, από τις 8:00 π.μ. μέχρι και τις 7:00 μ.μ., για το διάστημα 31 Αυγούστου – 28 Σεπτεμβρίου 2020.

Ελάτε να ενημερωθείτε για  το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, το οποίο κατατάσσεται από τον παγκόσμιο οργανισμό QS World University Rankings τα τελευταία δύο χρόνια, στις θέσεις 106 και 91, στην Περιοχή Αναδυόμενης Ευρώπης και Κεντρικής Ασίας (EECA Region). Επιπλέον αποτελεί το πρώτο πανεπιστήμιο σε Κύπρο και Ελλάδα που εξασφάλισε την εξαίρετη συνολική βαθμολογία 5 Αστέρων (QS Stars) για Ιδρυματική Αριστεία, μαζί με μόνο άλλα 50 πανεπιστήμια ανά τον κόσμο, από το QS Intelligence Unit.

Ενημερωθείτε επίσης για:

• Τα 100+ προγράμματα σπουδών σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο
  • Τα ελληνόφωνα τμήματα και προγράμματα σπουδών
  • Τα προγράμματα εξ αποστάσεως φοίτησης
  • Τις υποτροφίες, χορηγίες, καθώς και τις ειδικές υποτροφίες που προσφέρονται
  • Το εξειδικευμένο τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού «ΑΡΙΣΤΟΝ»
  • Την πιο δυναμικά αναπτυσσόμενη πανεπιστημιούπολη της Κύπρου.

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας στην Κύπρο. Ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας αυτό το Φθινόπωρο.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας δέχεται ήδη αιτήσεις από νεοεισερχόμενους και μετεγγραφόμενους φοιτητές για το νέο Ακαδημαϊκό Έτος 2020-2021. Είμαστε έτοιμοι να σας υποδεχτούμε και να σας καλωσορίσουμε στο μεγαλύτερο πανεπιστήμιο της Κύπρου.

Τα μαθήματα του Χειμερινού Εξάμηνου αρχίζουν στις 28 Σεπτεμβρίου 2020.

Για περισσότερες πληροφορίες, τηλεφωνήστε:

Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών: 22841528

Τμήμα Ακαδημαϊκής Καθοδήγησης (Academic Advising): 22841791

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.