Φοιτητική Διαμονή

Καλωσορίσατε στο Γραφείο Στέγασης του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Το Γραφείο Στέγασης βοηθά τους φοιτητές να βρουν κατάλληλες και βολικές λύσεις διαμονής καθ’ όλη τη διάρκεια των σπουδών τους.

Οι φοιτητικές εστίες (UNIC Residences) για τους φοιτητές του Πανεπιστημίου Λευκωσίας επαναπροσδιορίζουν την έννοια της φοιτητικής διαμονής. Περιλαμβάνουν τρία ξεχωριστά συγκροτήματα εστιών – τα SIX, U και TRIANGLE – τα οποία συγκαταλέγονται στις πιο εντυπωσιακές φοιτητικές εστίες της Ευρώπης.

Οι εστίες προσφέρουν ποικιλία επιλογών στους ενοίκους σε ό,τι αφορά το φαγητό, την χαλάρωση και την ψυχαγωγία, συμπεριλαμβανομένων 6 εστιατορίων και καφετεριών, μπαρ για αποκλειστική χρήση από τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας στον τελευταίο όροφο, γυμναστήρια, αίθουσες τηλεόρασης, χώρους παιχνιδιών και πολλά άλλα.