Σειρά Διαλέξεων «Εισαγωγή στις Πολιτικές Ιδεολογίες»

Το Κυπριακό Κέντρο Ευρωπαϊκών και Διεθνών Υποθέσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει σειρά διαλέξεων με θέμα «Εισαγωγή στις Πολιτικές Ιδεολογίες».

Οι διαλέξεις θα πραγματοποιούνται στην αίθουσα Μ106, κτήριο «Millennium», 1ος όροφος, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (εκτός από τη διάλεξη στις 2 Απριλίου 2019 η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα Β18 – κεντρικό κτήριο). Η σειρά διαλέξεων θα διεξάγεται κάθε Τρίτη στις 7:00 μ.μ., με την πρώτη στις 19 Φεβρουαρίου 2019. Η κάθε διάλεξη θα διαρκεί 50 λεπτά περίπου και στην συνέχεια θα ακολουθεί υποβολή ερωτήσεων και συζήτηση.

Το κόστος συμμετοχής έχει οριστεί στα 70 ευρώ και για φοιτητές (προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς) στα 50.

Την πρώτη μέρα οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να προσέλθουν 20 λεπτά νωρίτερα για τακτοποίηση της εγγραφής τους. Σε όσους παρακολουθήσουν τις επτά από τις δέκα διαλέξεις θα δοθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης.

19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2019
ΝΕΩΤΕΡΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ
Xρήστος Αλεξάνδρου, Πολιτικός Επιστήμονας-Ιστορικός, Επιστημονικός Συνεργάτης Κέντρου Διεθνών και Ευρωπαϊκών Υποθέσεων

26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2019