Φόρτωση Εκδηλώσεις

Πρόγραμμα προσανατολισμού σχεδιασμένο για την ομαλή εισαγωγή των νέων φοιτητών/τριών στο Πανεπιστήμιο

Το UNIC September είναι το πρόγραμμα προσανατολισμού του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, ειδικά σχεδιασμένο για την ομαλή προσαρμογή των νέων φοιτητών/τριών στο περιβάλλον του Πανεπιστημίου. Το πρόγραμμα αποτελείται από δωρεάν διαδικτυακά εντατικά μαθήματα αγγλικής γλώσσας, κοινωνικές και αθλητικές δραστηριότητες, μοναδικές εμπειρίες και ευκαιρίες μάθησης. Ενθαρρύνουμε όλους τους/τις νέους/ες φοιτητές/τριες να συμμετάσχουν στο UNIC September και να απολαύσουν την εμπειρία του να είσαι φοιτητής/τρια στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Φέτος, το UNIC September θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά αλλά και με παρουσιάσεις/δραστηριότητες διαθέσιμες δια ζώσης (περιορισμένος αριθμός θέσεων)! Και οι δύο τρόποι συμμετοχής θα είναι δυνατοί μετά την εγγραφή των ενδιαφερόμενων στις παρουσιάσεις/δραστηριότητες.

Παρακαλώ σημειώστε ότι για να αποκτήσετε πρόσβαση ηλεκτρονικά ή να παρακολουθήσετε το πρόγραμμα δια ζώσης, η ηλεκτρονική εγγραφή είναι υποχρεωτική. Ακολουθήστε τα βήματα πιο κάτω για την εγγραφή σας

Δωρεάν Διαδικτυακά Εντατικά Μαθήματα Αγγλικής Γλώσσας

8-21 Σεπτεμβρίου 2021 @ 09:00 – 13:30

Η βελτίωση των δεξιοτήτων σας στην αγγλική γλώσσα είναι πολύ σημαντική όταν παρακολουθείτε ένα πανεπιστημιακό πτυχίο, που διδάσκεται στα αγγλικά.

Λάβετε μέρος στα ΔΩΡΕΑΝ Διαδικτυακά Εντατικά Μαθήματα Αγγλικής Γλώσσας, διάρκειας 2 εβδομάδων, διαθέσιμα σε όλους τους/τις νέους/ες φοιτητές/τριες!

• Προσοντούχοι καθηγητές θα σας βοηθήσουν να εμβαθύνετε την κατανόησή σας και θα ενισχύσουν όσο το δυνατόν περισσότερο τις ικανότητές σας στην ακαδημαϊκή αγγλική γλώσσα, ώστε να επιτύχετε στο πρόγραμμα σπουδών σας
  • Ανανεώστε τις γνώσεις σας στην αγγλική γλώσσα τόσο στον γραπτό όσο και στον προφορικό λόγο
  • Αυξήστε τις πιθανότητες για ακαδημαϊκή αριστεία μέσα από την ανάπτυξη υψηλού επιπέδου δεξιοτήτων στην αγγλική γλώσσα

Τα μαθήματα αυτά θα διεξαχθούν στην πλατφόρμα ηλεκτρονικής μάθησης. Βεβαιωθείτε ότι έχετε εγγραφεί ξεχωριστά επιλέγοντας/κάνοντας κλικ στο παρακάτω κουμπί:

Δραστηριότητες Προσανατολισμού

22 – 24 Σεπτεμβρίου 2021

Το UNIC September είναι πλούσιο σε (διαδικτυακές και δια ζώσης) δραστηριότητες, όπως παρουσιάσεις ανάπτυξης δεξιοτήτων, μαθήματα χορού, περιηγήσεις στην πανεπιστημιούπολη, αθλητικές δραστηριότητες κλπ. Μια πραγματικά πολύτιμη εμπειρία! Σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, θα μάθετε να κινείστε στην πανεπιστημιούπολη, θα συνδεθείτε με άλλους/ες φοιτητές/τριες και θα γνωρίσετε ανθρώπους-κλειδιά, που θα σας βοηθήσουν να περάσετε αξέχαστα χρόνια!

Θα έχετε την ευκαιρία, αν επιλέξετε τις δια ζώσης δραστηριότητες, να συναντήσετε μια ενθουσιώδη και αφοσιωμένη ομάδα φοιτητών Ομαδαρχών. Θα είναι έτοιμοι να μοιραστούν μαζί σας, γεμάτοι ενθουσιασμό, όλα τα σπουδαία πράγματα, που έχει να προσφέρει το UNIC αλλά και να απαντήσουν στα ερωτήματά σας σχετικά με τη φοιτητική ζωή.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ

1. Πατήστε πιο κάτω για εγγραφή
  2. Επιλέξτε «UNIC September 2021» και συμπληρώστε τα στοιχεία σας
  3. Φτιάξτε το δικό σας πρόγραμμα μέσω του «session registration»!
    • Επιλέξτε από τώρα διαδικτυακή ή δια ζώσης συμμετοχή (online or on-campus session)
  4. Υποβάλετε «submit» και ελέγξτε τα εισερχόμενα του ηλεκτρονικού σας ταχυδρομείου για περισσότερες λεπτομέρειες.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ

Λάβετε μέρος στο UNIC September για μια αξέχαστη φοιτητική εμπειρία!

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

Διαδικτυακά Εντατικά Μαθήματα Αγγλικής Γλώσσας