Loading Events

Το Τμήμα Management and MIS του Πανεπιστημίου Λευκωσίας στηρίζει την Χριστουγεννιάτικη Φιέστα του Αντικαρκινικού Συνδέσμου Κύπρου

Το Τμήμα Management and MIS του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανέλαβε για ακόμα μια χρονιά τον συντονισμό της ετήσιας Χριστουγεννιάτικης Φιέστας του Αντικαρκινικού Συνδέσμου Κύπρου. Η εκδήλωση πραγματοποιείται στο πλαίσιο της Χριστουγεννιάτικης εκστρατείας «Δώσε Φως σε μια Ζωή». Στη Λευκωσία η Χριστουγεννιάτικη Φιέστα θα πραγματοποιηθεί στα Κεντρικά Γραφεία της ΑΗΚ στον Στρόβολο το Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου 2019, στις 10:30-18:30.

Παιδικές Δραστηριότητες:

1. Παιδικές χειροτεχνίες (ξύλινα στολίδια, καδράκια)
  2. Μπισκοτοδημιουργίες
  3. Χριστουγεννιάτικες κατασκευές (Πουπού η Αλεπού)
  4. Χριστουγεννιάτικες δημιουργίες (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας – Πρόγραμμα Σχεδιασμού Εσωτερικού Χώρου και ΣΕΜΕΚ)
  5. Βιντεοσκοπήστε το εορταστικό σας μήνυμα σε 3D απεικόνιση (Mediazone – Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
  6. Glitter Tattoos (Ανακατωσούρες) 11:30-14:30
  7. Ψάρεμα
  8. Ταξιδεύω στην Ευρώπη (UNIC Library και Κέντρο Ευρωπαϊκής Τεκμηρίωσης)
  9. Φουσκωτά (ΒΟΟΜ Φουσκωτά)
  10. Βαρκάδα
  11. Βόλτες με πατίνια (Micro Scooters Cyprus)
  12. Εργαστηράκι (Μικροί Εθελοντές)
  13. Παιχνίδια με τα ξωτικά του Άη Βασίλη
  14. Mother and kids makeover (M.A.C COSMETICS
  15. Φωτογραφική γωνιά με τον Άγιο Βασίλη και την Αγιοβασίλενα

Μπορείτε να δείτε το φυλλάδιο της Χριστουγεννιάτικη Φιέστας εδώ

Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου

Ο Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου για σχεδόν 50 χρόνια προσφέρει ολοκληρωμένες Υπηρεσίες Ανακουφιστικής Φροντίδας σε συνανθρώπους μας με εμπειρία καρκίνου. Όλες οι υπηρεσίες του Συνδέσμου προσφέρονται δωρεάν στα δύο Κέντρα Ανακουφιστικής Φροντίδας, την «Αροδαφνούσα» στη Λευκωσία και το «Ευαγόρειο» στη Λεμεσό και μέσω της Υπηρεσίας Κατ’ Οίκον Φροντίδας Ασθενών. Περισσότερες πληροφορίες για τις υπηρεσίες του Συνδέσμου μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα www.anticancersociety.org.cy.