Διαδικτυακή Παρουσίαση Προγραμμάτων Επιστημών Ζωής και Υγείας

Συμβαδίζοντας με τις επιστημονικές και τεχνολογικές ανάγκες του 21ου αιώνα, το Τμήμα Επιστημών Ζωής & Υγείας έχει μια διεπιστημονική προσέγγιση όσον αφορά την προσφορά ακαδημαϊκών προγραμμάτων ώστε οι φοιτητές να αποκτήσουν θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις, να μάθουν πώς να ανακαλύψουν νέες γνώσεις και να ταχθούν υπέρ της διά βίου μάθησης για να μπορέσουν να έχουν μια παραγωγική και ικανοποιητική σταδιοδρομία. Αν επιθυμείτε οι σπουδές σας να οδηγήσουν σε μια ακαδημαϊκή ή επαγγελματική σταδιοδρομία στις Επιστήμες Ζωής και Υγείας, είστε στον σωστό χώρο.

Το Τμήμα Επιστημών Ζωής και Υγείας περιλαμβάνει τα πιο κάτω προγράμματα σπουδών:

• Βιολογία του Ανθρώπου
  • Διατροφολογία & Διαιτολογία
  • Επιστήμη του Αθλητισμού
  • Νοσηλευτική
  • Φαρμακευτική
  • Φυσικοθεραπεία

Η διαδικτυακή παρουσίαση είναι δωρεάν και ανοικτή για όλους, αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές λυκείου, φοιτητές, γονείς και επαγγελματίες του αντικειμένου.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με το έμπειρο ακαδημαϊκό προσωπικό και να θέσουν τα ερωτήματά τους σχετικά τα προγράμματα σπουδών και γενικά τη φοίτηση στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Παρουσίαση:

• Δρ Κυριάκος Φελέκκης
    Καθηγητής
    Πρόεδρος Τμήματος
  • Δρ Χρίστος Πέτρου
    Αναπληρωτής Καθηγητής
    Συντονιστής Προγράμματος Φαρμακευτικής
  • Δρ Ελένη Ανδρέου
    Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
    Συντονίστρια προγράμματος Διατροφολογίας/Διαιτολογίας

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.