Διαδραστικό Εργαστήριο: Πόσο μου ταιριάζει ο ρόλος του κοινωνικού λειτουργού;

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί στο Διαδραστικό Εργαστήριο με θέμα: Πόσο μου ταιριάζει ο ρόλος του κοινωνικού λειτουργού; την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου από τις 18:00 μέχρι τις 19:30. Ένα βιωματικό εργαστήριο ανακάλυψης του επαγγέλματος του κοινωνικού λειτουργού και της επιστήμης της κοινωνικής εργασίας.

Οι συμμετέχοντες μαθητές θα έχουν τη δυνατότητα μέσα από την αλληλεπίδραση να διερευνήσουν την πολυεπίπεδη δράση των κοινωνικών λειτουργών, να επεξεργαστούν τη δική τους σχέση με αυτό το κοινωνικό επάγγελμα και να ενημερωθούν για τα πλαίσια εργασίας και τις διευρυμένες δυνατότητες επαγγελματικής αποκατάστασης στον τομέα της κοινωνικής προστασίας.

Σοφία Καραβασίλη, MSc
Κοινωνική Λειτουργός
Δραματοθεραπεύτρια Παιδιών-Εφήβων-Ενηλίκων
Σύμβουλος Γονέων & Ζευγαριών

Για περισσότερες πληροφορίες:
Χριστίνα Ευριπίδου | E: [email protected] | T: 22841529, 22841528

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Tα αποτελέσματα της ετήσιας κατάταξης του Times Higher Education (THE) World University Rankings by Subject 2023 ενισχύουν τη θέση του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διεθνώς, αφού κατατάσσεται ανάμεσα στα 501–600 πανεπιστήμια στον κόσμο, στον τομέα των Κοινωνικών Επιστημών.

Κατ’ αναλογία, η κατάταξη τοποθετεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας 132ο στην Ευρωπαϊκή Ένωση, 3ο στην Κύπρο και 6ο σε Κύπρο και Ελλάδα, στον τομέα.

Σημειώνεται ότι οι κατατάξεις Times Higher Education World University Rankings (WUR) αποτελούν τη μεγαλύτερη και πιο πολυεπίπεδη κατάταξη πανεπιστημίων στον κόσμο, με εμπειρία πέντε δεκαετιών στο αντικείμενο.

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας στην Κύπρο

Ενημερώσου έγκαιρα και ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας το ερχόμενο ακαδημαϊκό εξάμηνο.

Έναρξη νέου κύκλου σπουδών: 25 Σεπτεμβρίου 2023