Φόρτωση Εκδηλώσεις

Διαδικτυακή Ημερίδα Ενημέρωσης | Γνωριμία με το Τμήμα Πληροφορικής

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί στις διαδικτυακές του εκδηλώσεις που σκοπό έχουν να ενημερώσουν όλους τους ενδιαφερομένους  για τα προπτυχιακά, μεταπτυχιακά και διδακτορικά προγράμματα σπουδών.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν σημαντικές πληροφορίες για τις σχολές που το Πανεπιστήμιο διαθέτει, για τις σύγχρονες του εγκαταστάσεις καθώς και για την ολοκληρωμένη φοιτητική εμπειρία και τις υποτροφίες που προσφέρονται στους φοιτητές.

Στη συγκεκριμένη ημερίδα, θα έχετε την ευκαιρία να συνομιλήσετε με έμπειρους σύμβουλους εισδοχής και μέλη του ακαδημαϊκού προσωπικού του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και να ενημερωθείτε για μια σειρά από πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο, τα οποία το καθιστούν την ιδανική επιλογή για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές.

Ομιλητές:

Δρ Αθηνά Στασοπούλου
Καθηγήτρια
Πρόεδρος Τμήματος Πληροφορικής

Δρ Ιωάννης Κατάκης
Αναπληρωτής Καθηγητής
Συντονιστής Μεταπτυχιακού Προγράμματος Επιστήμης Δεδομένων

Κα Γκαλίνα Γ. Κωνσταντινίδη
Ανώτερη Σύμβουλος Εισδοχής

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Τμήμα Πληροφορικής πατήστε εδώ.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 1000 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου, σύμφωνα με το Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021. Πρόκειται για το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο, με περισσότερους από 14,000 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), και το πλέον διεθνοποιημένο της χώρας, καθώς οι φοιτητές του προέρχονται από περισσότερες από 100 χώρες.

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2021, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 27 Σεπτεμβρίου 2021.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.