Loading Events

Το Γραφείο Ενημέρωσης και Εγγραφών Ελλάδας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει την έναρξη νέου κύκλου συναντήσεων με υποψήφιους φοιτητές στην Ελλάδα.

Έμπειροι σύμβουλοι εισδοχής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας θα βρίσκονται στη διάθεσή σας στο Γραφείο Πανεπιστημίου Λευκωσίας (Μεσογείων 265, 15451, Νέο Ψυχικό, Αθήνα), το Σάββατο 13 Ιανουαρίου μεταξύ των ωρών 11:00 – 20:00, για να σας ενημερώσουν για τα 100+ προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου, τα πλεονεκτήματα που προσφέρει καθώς και για τη φοιτητική ζωή στην Κύπρο.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται αποκλειστικά κατόπιν διευθέτησης συνάντησης μέσω email ή μέσω τηλεφώνου.

Στοιχεία Επικοινωνίας για διευθέτηση συνάντησης

Χαράλαμπος Παύλου
Τηλ:  +30 6947653222

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

#1 σε Κύπρο και Ελλάδα στην κατάταξη THE World University Rankings 2024

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (UNIC) κατατάσσεται #1 σε Κύπρο και Ελλάδα μαζί με το Πανεπιστήμιο Κύπρου, το Πανεπιστήμιο Κρήτης και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, σύμφωνα με την τελευταία έκδοση της κατάταξης Times Higher Education (THE) World University Rankings.

Η κατάταξη THE World University Rankings (WUR) 2024 κατατάσσει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στα Κορυφαία 501-600 πανεπιστήμια στον κόσμο, και στη θέση #155 στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Κατάταξη σε Κύπρο και Ελλάδα:

Εκτός από τη συμπερίληψη μεταξύ των 501-600 κορυφαίων πανεπιστημίων σε παγκόσμιο επίπεδο, το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας κατατάσσεται επίσης:

• Ανάμεσα στα Κορυφαία 101-150 στον κόσμο και ανάμεσα στα Κορυφαία 60 Νέα Πανεπιστήμια στην Ευρωπαϊκή Ένωση (EΕ), στη λίστα των καλύτερων πανεπιστημίων στον κόσμο που είναι 50 ετών ή νεότερα (2023 THE Young University Rankings)

Ανάμεσα στα:

• Κορυφαία 201-250 πανεπιστήμια στον κόσμο στον τομέα Επιχειρήσεων και Οικονομικών,
  • Κορυφαία 201-250 πανεπιστήμια στον κόσμο στον τομέα της Εκπαίδευσης,
  • Κορυφαία 301-400 πανεπιστήμια στον κόσμο στον τομέα της Ψυχολογίας,
  • Κορυφαία 501–600 πανεπιστήμια στον κόσμο στον τομέα των Κοινωνικών Επιστημών,
  • Κορυφαία 601-800 πανεπιστήμια στον κόσμο στον τομέα Κλινικής και την Υγείας

(Κατάταξη Πανεπιστημίων ανά Θέμα 2024 της THE).

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας στην Κύπρο

Ενημερώσου έγκαιρα και ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας το ερχόμενο ακαδημαϊκό εξάμηνο.

Έναρξη νέου κύκλου σπουδών: 5 Φεβρουαρίου 2024

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.