Loading Events

Η έκθεση των τελειόφοιτων φοιτητών του προγράμματος Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας φιλοξενείται αυτήν τη χρονιά από το Point Centre for Contemporary Art, υπό τον τίτλο Cyprus Young Contemporaries 2018. Η έκθεση αποτελείται από ποικιλόμορφα έργα των νέων αυτών εικαστικών που χρησιμοποιούν διάφορα εικαστικά πεδία και μέσα, τόσο παραδοσιακά όσο και νέα, εξερευνώντας τη σχέση τους με την εικόνα και το βλέμμα, ανακαλύπτοντας έτσι τη δική τους εικαστική έκφραση.

Αλεξία Άνθιμου, Άννα Χατζοπούλου, Χριστοφία Χριστοφή, Özcan Kahvecioğlu
Δημήτρης Μαριολόπουλος, Σοφία Σκώττη, Μαρία Στυλιανού
Στάλω Συμεού, Σάββας Γερολεμίδης, Ελευθερία Ξενοφώντος

Συζήτηση:
23.06.2018 | 19.00 | Συζήτηση στρογγυλής τραπέζης για την έρευνα με βάση την πρακτική στο πεδίο της σύγχρονης τέχνης.
Συμμετέχοντες: Rachel Garfield (Πανεπιστήμιο Reading, Η.Β.), Χάρης Πελαπαϊσσιώτης (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας) & Εύη Τσελίκα (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)

Ωράριο:
Τετάρτη-Παρασκευή: 10:00-17:00
Σάββατο: 11:00-15:00
*Μπορείτε να επισκεφθείτε το Point εκτός των ωρών λειτουργίας με ραντεβού.