Loading Events

Webinar – CONNECT στο Ραδιόφωνο Διαδικτύου και Podcasting: Η Επανάσταση στον Αέρα

Δρ. Mike Hajimichael
Αναπληρωτής Καθηγητής,
Πρόεδρος Τμήματος Επικοινωνιών

Η επανάσταση στο ραδιόφωνο τα τελευταία 20 χρόνια πραγματοποιήθηκε στο διαδίκτυο μέσω της ανάπτυξης του διαδικτυακού ραδιοφώνου και podcasting (αρχειοθετημένο ραδιοφωνικό περιεχόμενο που αποθηκεύεται και διανέμεται στο διαδίκτυο).

Αυτό το φαινόμενο αντικατοπτρίζει αυτό που ο καθηγητής David Gauntlett περιγράφει ως μια πιο δημιουργική και συμμετοχική κουλτούρα σε όλο το διαδικτυακό κόσμο. Στο διαδικτυακό αυτό σεμινάριο θα διερευνηθεί το πώς διδάσκονται αυτές οι αλλαγές στο ραδιόφωνο στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, μέσω της διαδικτυακής επίδειξης διαδικτυακών σταθμών, τον τρόπο δημιουργίας podcast και προγραμμάτων ψηφιακής επεξεργασίας ήχου.

Γλώσσα Διεξαγωγής: Ελληνικά (θα υπάρχει δυνατότητα υποστήριξης και στην Αγγλική Γλώσσα)

To σεμινάριο απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου, στρατιώτες και γονείς.

Για πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα Ψηφιακή Επικοινωνία και Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης πατήστε εδώ.

Student Showreel 2020

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.