Ανακάλυψε τον Επαγγελματία που Κρύβεται Μέσα Σου

Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Μέσα στο πλαίσιο της ανάγκης που προκύπτει για επαγγελματικό προσανατολισμό σε μαθητές Β’ και Γ’ τάξης λυκείου και τεχνικής σχολής, το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας διοργανώνει, για τέταρτη συνεχή χρονιά την ημερίδα με θέμα «Ανακάλυψε τον επαγγελματία που κρύβεται μέσα σου». Η ημερίδα θα συμπεριλαμβάνει σύντομη παρουσίαση με θέμα «Επαγγελματικός Προσανατολισμός» και βιωματικό εργαστήριο με θέμα «Δεξιότητες Λήψης Αποφάσεων».

Οι συμμετέχοντες θα επωφεληθούν με ΔΩΡΕΑΝ κωδικό Άριστον Τεστ.

Η ημερίδα προσφέρεται δωρεάν και απευθύνεται αποκλειστικά σε μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης λυκείων και τεχνικών σχολών δίνοντας τους έτσι την ευκαιρία να ανακαλύψουν τις ειδικές ικανότητες και δυνατότητες τους αλλά και τα αντίστοιχα περιβάλλοντα εργασίας, μέσα από τη χορήγηση του Τεστ καθώς και την ανάλυση των αποτελεσμάτων, από έμπειρο ψυχολόγο/σύμβουλο καριέρας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας. Μέσα από το βιωματικό εργαστήριο, οι μαθητές θα είναι σε θέση να εξερευνήσουν και να αναγνωρίσουν τις διεργασίες που εμπλέκονται στη διαδικασία λήψης αποφάσεων με στόχο την ανάπτυξη αποτελεσματικού και ευέλικτου τρόπου σκέψης.

Περισσότερες Πληροφορίες:

Κα Χριστίνα Ευριπίδου
Τ: 22841529 | E: [email protected]

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.