Διάκριση Φοιτητή της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας στον Διεθνή Διαγωνισμό Προσομοίωσης του ΟΗΕ (ElbMUN)

Ο David Kapanadze, φοιτητής της Νομικής Σχολής (Τμήμα Πολιτικών Επιστημών και Διακυβέρνησης) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, έλαβε το βραβείο Καλύτερης Υποστήριξης Θέσεων (Best Position Paper) τυγχάνοντας διάκρισης μεταξύ των διαγωνιζομένων που συμμετείχαν στον διεθνή διαγωνισμό προσομοίωσης του ΟΗΕ, Elbe Model United Nations (ElbMUN) που διεξήχθη στην Δρέσδη της Γερμανίας (1-5 Απριλίου 2019).

Ο David Kapanadze είχε αναγνωριστεί μόλις πριν μερικούς μήνες με το βραβείο Καλύτερης Αποστολής (Best Delegate) για την Επιτροπή της Γενικής Συνέλευσης στον Διεθνή Διαγωνισμό Προσομοίωσης του ΟΗΕ της Ρώμης (9-12 Μαρτίου 2019).

To ElbMUN διεξάγεται από το 2011 και είναι ένας από τους σημαντικούς πανευρωπαϊκούς διαγωνισμούς προσομοίωσης του ΟΗΕ.

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας συγχαίρει τον David για τη νέα του επιτυχία.