Μελέτη UNIC: Γνώσεις, απόψεις και στάσεις μητέρων με παιδιά μέχρι ενός έτους αναφορικά με τις πρακτικές σίτισης κατά την περίοδο της εισαγωγής στερεών τροφών

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί να λάβετε μέρος σε μελέτη με σκοπό τη διερεύνηση των γνώσεων, απόψεων μητέρων με παιδιά μέχρι ενός έτους αναφορικά με τις πρακτικές σίτισης κατά την περίοδο της εισαγωγής στερεών τροφών. Η μελέτη αξιολογήθηκε από την Κυπριακή Επιτροπή Βιοηθικής.

Η συμμετοχή στη μελέτη είναι ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΗ και η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου είναι ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ. Το ερωτηματολόγιο αποτελείται από 5 μέρη και μπορείτε να το απαντήσετε στα Ελληνικά ή στα Αγγλικά. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου δεν θα διαρκέσει πέραν των 15-20 λεπτών.

Μπορείτε να λάβετε μέρος στην έρευνα εάν είστε άνω των 18 ετών με παιδί μέχρι ενός έτους και διαμένετε στην Κύπρο ή στην Ελλάδα.

Για περαιτέρω διευκρινήσεις αναφορικά με τη μελέτη, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Δρ. Ουρανία Κολοκοτρώνη στο [email protected].

2021-07-07T13:44:37+03:0023 Ιουνίου, 2021|Medical School, Νέα|