Με επιτυχία στέφθηκε διδακτορικό συνέδριο της Σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων

Η Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας πραγματοποίησε με επιτυχία διδακτορικό συνέδριο στις 12-13 Απριλίου, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις στους συμμετέχοντες.

Ο κύριος σκοπός του συνεδρίου ήταν να προσφέρει στους φοιτητές διδακτορικών σπουδών σε διαφορετικά στάδια των σπουδών τους τη δυνατότητα να παρουσιάσουν την έρευνα τους, να γνωρίσουν διδακτορικούς φοιτητές από διάφορα μέρη του κόσμου και να λάβουν σχόλια από τους συναδέλφους τους, αλλά και από ακαδημαϊκούς. Οι φοιτητές του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και φοιτητές από το Ηνωμένο Βασίλειο, την Ιταλία και την Πολωνία είχαν την ευκαιρία να μοιραστούν γνώσεις, εμπειρίες, καλές πρακτικές και συμβουλές σε ένα φιλικό αλλά και συνάμα επιστημονικό επίπεδο.

Όλοι οι συμμετέχοντες έμειναν με τις καλύτερες εντυπώσεις και εξέφρασαν το ενδιαφέρον και την προσδοκία τους για το 2020 UNIC PhD colloquium.