Συγχαρητήρια Πανεπιστημίου Λευκωσίας στον Δρα Γιώργο Κέντα για τον διορισμό του ως Προέδρου του ΔΣ του ΡΙΚ

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγχαίρει θερμά τον Δρα Γιώργο Κέντα, Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών και Διακυβέρνησης του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, για τον διορισμό  του από το Υπουργικό Συμβούλιο της Κυπριακής Δημοκρατίας στη θέση του νέου Προέδρου του Διοικητικού Συμβουλίου του Ραδιοφωνικού Ιδρύματος Κύπρου.

Ο Δρ Κέντας υπηρετεί ως Συντονιστής του Μεταπτυχιακού Προγράμματος στη Δημόσια Διοίκηση. Είναι επίσης Διευθυντής Έκδοσης του επιστημονικού περιοδικού «Επιθεώρηση Δημόσιας Διοίκησης», το οποίο εκδίδεται από τη Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Ο Δρ Κέντας εξειδικεύεται σε ζητήματα στρατηγικού μάνατζμεντ στον δημόσιο τομέα.

Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο δύσκολο έργο που έχει να επιτελέσει.