Ο Καθηγητής Φίλιππος Πουγιούτας επανεξελέγη Πρύτανης του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Επανεκλογή των Καθηγητών Κωνσταντίνου Φελλά, Παναγιώτη Αγγελίδη και Δημήτρη Βρόντη στις θέσεις  Ανώτερου Αντιπρύτανη, Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκού Προσωπικού και Έρευνας

Η διαδικασία εκλογής της Πρυτανείας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ολοκληρώθηκε στις 30 Οκτωβρίου 2023, με τον Καθηγητή Φίλιππο Πουγιούτα να επανεκλέγεται στη θέση του Πρύτανη.

Στις εκλογές των Αντιπρυτάνεων, ο Καθηγητής Κωνσταντίνος Φελλάς επανεξελέγη Ανώτερος Αντιπρύτανης, ο Καθηγητής Παναγιώτης Αγγελίδης επανεξελέγη Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και ο Καθηγητής Δημήτρης Βρόντης επανεξελέγη Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκού Προσωπικού και Έρευνας.

Τόσο ο Πρύτανης, όσον και ο Ανώτερος Αντιπρύτανης και οι δύο Αντιπρυτάνεις επανεξελέγησαν χωρίς ανθυποψηφίους.

Η θητεία της επανεκλεγείσας Πρυτανείας επεκτείνεται μέχρι την 1η Απριλίου 2028.