Ο φοιτητής νομικής Δημήτριος Βέρδης επιλέχθηκε ως εκπρόσωπος των προπτυχιακών φοιτητών στο Συμβουλευτικό Φοιτητικό Συμβούλιο του NEOLAiA

Ο φοιτητής νομικής Δημήτριος Βέρδης επιλέχθηκε για να υπηρετήσει ως εκπρόσωπος των προπτυχιακών φοιτητών στο Συμβουλευτικό Φοιτητικό Συμβούλιο του NEOLAiA European University Alliance. Η συμμαχία NEOLAiA συγκροτείται από εννιά σημαντικά ευρωπαϊκά ιδρύματα. Εκτός από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, άλλοι συνέταιροι είναι οι: Bielefeld University Γερμανίας, Örebro University Σουηδίας, Salerno University Ιταλίας, Jaen University Ισπανίας, Tours University Γαλλίας, Ostrava University Τσεχίας, Siauliai State University of Applied Sciences Λιθουανίας, και Stefan Cel Mare University of Suceava Ρουμανίας.

Η NEOLAiA συμπεριλήφθηκε στον κατάλογο των European University Alliances που θα λάβουν χρηματοδότηση για τέσσερα χρόνια, ξεκινώντας από το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024. Το συνολικό ποσό της χρηματοδότησης ανέρχεται στα 14.25 εκατομμύρια ευρώ.