Μπορείτε να εγγραφείτε στο Ιατρικό Κέντρο Πρωτοβάθμιας Φροντίδας

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ξεκίνησε πρόσφατα τη λειτουργία Ιατρικού Κέντρου Πρωτοβάθμιας Φροντίδας στο πλαίσιο του Γενικού Συστήματος Υγείας (Γεσυ).

Στόχος του Κέντρου είναι να παρέχει σε σας και στα υπόλοιπα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας και των οικογενειών σας, υψηλών προδιαγραφών πρωτοβάθμια φροντίδα. Το Κέντρο διαθέτει σύγχρονες και άρτια εξοπλισμένες εγκαταστάσεις και βρίσκεται στην Πανεπιστημιούπολη στο κτήριο ΄Έρευνας και Τεχνολογίας, στην οδό Μάρκου Δράκου 8, 2409 Έγκωμη.

Για κατόχους Κυπριακών διαβατηρίων
Από την 1η Οκτωβρίου 2019, μπορείτε να αλλάξετε τον οικογενειακό σας ιατρό, εάν το επιθυμείτε, επιλέγοντας έναν από τους Προσωπικούς Ιατρούς του Ιατρικού Κέντρου Πρωτοβάθμιας Φροντίδας.

Για κατόχους διαβατηρίων Ευρωπαϊκής Ένωσης/Ηνωμένου Βασιλείου
Βρείτε όλες τις πληροφορίες για το πώς μπορείτε να εγγραφείτε στο Γενικό Σύστημα Υγείας ΕΔΩ.

Για κατόχους διαβατηρίων εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης/Ηνωμένου Βασιλείου
Αν και το Γεσυ δεν σας καλύπτει, μπορείτε να επισκεφθείτε έναν από τους ιατρούς του Κέντρου σε μειωμένη/φοιτητική τιμή που κυμαίνεται μεταξύ 20 και 30 ευρώ ανάλογα με τη φύση της επίσκεψης. Εξάλλου, θα μπορείτε να υποβάλετε αίτημα στην ασφάλεια υγείας που διαθέτετε για τυχόν κάλυψη των εξόδων σας.

Για οποιεσδήποτε διευκρινήσεις χρειάζεστε μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Ιατρικό Κέντρο Πρωτοβάθμιας Φροντίδας στο τηλέφωνο επικοινωνίας +357 22 368 900

Ώρες λειτουργίας: 09:00-13:00 και 15:00-18:00 (Δευτέρα – Παρασκευή)
Διεύθυνση: Μάρκου Δράκου 8, 2409 Έγκωμη