Μελέτη UNIC: Γνώσεις, απόψεις και στάσεις αναφορικά με τον θηλασμό

Εάν είστε τουλάχιστον 18 ετών, διαμένετε στην Κύπρο ή στην Ελλάδα, βρίσκεστε στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης σας ή είστε μητέρα παιδιού ηλικίας έξι μηνών ή μικρότερο, σας προσκαλούμε να λάβετε μέρος στην έρευνα

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί να λάβετε μέρος σε μελέτη με σκοπό τη διερεύνηση των γνώσεων, απόψεων και στάσεων αναφορικά με τον θηλασμό, με τη συμμετοχή μητέρων στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης τους και μητέρες παιδιού ηλικίας έξι μηνών ή μικρότερη. Η μελέτη αξιολογήθηκε από την Κυπριακή Επιτροπή Βιοηθικής.

Η συμμετοχή στη μελέτη είναι ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΗ και τη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου είναι ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ. Το ερωτηματολόγιο αποτελείται από τέσσερα μέρη και μπορείτε να το απαντήσετε στα Ελληνικά ή στα Αγγλικά.

Για περισσότερες πληροφορίες και συμμετοχή πατήστε εδώ.

Για περαιτέρω διευκρινήσεις αναφορικά με τη μελέτη, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την: Δρ. Ουρανία Κολοκοτρώνη στο [email protected]