Loading Events

Πρόγραμμα προσανατολισμού σχεδιασμένο για την ομαλή εισαγωγή των νέων φοιτητών στο Πανεπιστήμιο

Το UNIC September είναι το πρόγραμμα προσανατολισμού του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, ειδικά σχεδιασμένο για την ομαλή προσαρμογή των νέων φοιτητών στο περιβάλλον του Πανεπιστημίου. Το πρόγραμμα αποτελείται από δωρεάν εντατικά μαθήματα αγγλικής γλώσσας, κοινωνικές και αθλητικές δραστηριότητες, μοναδικές εμπειρίες και ευκαιρίες μάθησης. Ενθαρρύνουμε όλους τους νέους φοιτητές να συμμετάσχουν στο UNIC September και να απολαύσουν την εμπειρία του να είσαι φοιτητής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Δωρεάν εντατικά μαθήματα αγγλικής γλώσσας

16-20 Σεπτεμβρίου 2019 @ 09:00 – 16:30

Η βελτίωση των δεξιοτήτων σας στην αγγλική γλώσσα είναι πολύ σημαντική όταν παρακολουθείτε ένα πανεπιστημιακό πτυχίο που διδάσκεται στα αγγλικά. Λάβετε μέρος και επωφεληθείτε από τα δωρεάν, μαθήματα αγγλικής γλώσσας, διάρκειας μιας εβδομάδας, ανοιχτά για όλους τους νέους φοιτητές. Προσοντούχοι καθηγητές θα σας βοηθήσουν να εμβαθύνετε την κατανόησή σας και θα ενισχύσουν όσο το δυνατόν περισσότερο τις δυνατότητες σας στην ακαδημαϊκή αγγλική γλώσσα πριν ξεκινήσετε τις σπουδές σας.

Δραστηριότητες Προσανατολισμού

23 – 27 Σεπτεμβρίου 2019
Το UNIC September είναι πλούσιο σε συναρπαστικές δραστηριότητες, όπως ημερήσιες εκδρομές, μουσικές βραδιές, περιηγήσεις στην πανεπιστημιούπολη και στην πόλη, αθλητικές δραστηριότητες και πολλά άλλα. Μέσω αυτής της πραγματικά πολύτιμης εμπειρίας, θα εξοικειωθείτε με την πανεπιστημιούπολη, θα αναπτύξετε σχέσεις με άλλους νέους φοιτητές και θα γνωρίσετε ανθρώπους-κλειδιά, οι οποίοι θα σας βοηθήσουν να περάσετε αξέχαστα χρόνια στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας!

Κατά την άφιξη σας, θα σας υποδεχτεί μια ενθουσιώδης, αφοσιωμένη και παθιασμένη ομάδα φοιτητών-Ομαδαρχών του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας. Θα σας ξεναγήσουν στις σύγχρονες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου και θα μοιραστούν μαζί σας όλα τα σπουδαία πράγματα που έχει να προσφέρει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, ενώ θα απαντήσουν σε ερωτήματα που μπορεί να έχετε σχετικά με τη φοιτητική ζωή στο Πανεπιστήμιο.

Λάβετε μέρος στο UNIC September για μια αξέχαστη φοιτητική εμπειρία!

Για περισσότερες πληροφορίες:

Εγγραφή στα Εντατικά Μαθήματα Αγγλικής Γλώσσας