Φόρτωση Εκδηλώσεις

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας θα βραβεύσει όσους διακρίθηκαν και συμμετείχαν στα Πανεπιστημιακά Πρωταθλήματα

Για έκτη συνεχή χρονιά πραγματοποιείται η Τελετή Αθλητικών Βραβεύσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, στο πλαίσιο της οποίας θα βραβευθούν φοιτητές-αθλητές που διακρίθηκαν και συμμετείχαν στον Πανεπιστημιακό Αθλητισμό. Η τελετή θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 21 Μαΐου 2019, στο Cine Studio του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Σκοπός της εκδήλωσης είναι να ενθαρρύνει τους φοιτητές, και όχι μόνο, να ασχοληθούν με τον αθλητισμό και να υιοθετήσουν το πνεύμα και τα ιδεώδη που πρεσβεύει.

Στην εκδήλωση θα παρευρεθεί η ακαδημαϊκή και διοικητική ηγεσία του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, η πρώην Επίτροπος για την Παιδεία, τον Πολιτισμό, την Πολυγλωσσία, τη Νεολαία και τον Αθλητισμό, κ. Ανδρούλλα Βασιλείου, εκπρόσωποι αθλητικών οργανώσεων και πλήθος κόσμου.