Loading Events

Η Μονάδα Δικονομικού Δικαίου του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει ότι το 3ο Ετήσιο Συμπόσιό της θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023, από τις 09:00 μέχρι τις 16:00, στο Cine Studio του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Ένας από τους στόχους του Συμποσίου είναι να λειτουργήσει μακροπρόθεσμα ως ετήσιο φόρουμ όπου θα παρουσιάζονται, συζητούνται και αναλύονται ερευνητικά αποτελέσματα, εργασίες, σημαντικά θέματα και εξελίξεις που αφορούν τη δικαιοσύνη στην Κύπρο, στην Ελλάδα, στην ΕΕ και στο εξωτερικό.  Στο πλαίσιο αυτής της πρωτοβουλίας, το Συμπόσιο του 2023 στοχεύει στη συνέχιση των προσπαθειών του προηγούμενου έτους και, ελπίζει να προσελκύσει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον και προσοχή από όλους τους ενδιαφερόμενους φορείς στην Κύπρο και το εξωτερικό.

Θα υπάρχει απευθείας, ζωντανή μετάδοση και διερμηνεία από τα ελληνικά στα αγγλικά.

Τα κείμενα και τα πορίσματα της εκδήλωσης θα δημοσιευθούν.

Εγγραφές

Πατήστε εδώ για εγγραφή.