Loading Events

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και το Τμήμα Παιδαγωγικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας συνδιοργανώνουν διημερίδα με τίτλο “Παιδική και Εφηβική Λογοτεχνία: Διδακτικές Εφαρμογές”.

Η διημερίδα θα χωρίζεται σε δυο θεματικές ενότητες:

• Παρασκευή 2 Νοεμβρίου 2018 από τις 18:00 – 20:00 : Τιμητικό Αφιέρωμα για τον Ομότιμο Καθηγητή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Β.Δ. Αναγνωστόπουλο. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο “Κορδάτος”, Κτήριο Δελμούζου, Συγκρότημα “Παπαστράτος” του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στον Βόλο και θα είναι ανοιχτή για το κοινό.
  • Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018 από τις 09:30 – 13:30 : Παιδική και Εφηβική Λογοτεχνία: Διδακτικές Εφαρμογές. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο “Σαράτση”, Κτήριο Δελμούζου, Συγκρότημα “Παπαστράτος” του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στον Βόλο και απαιτείται ηλεκτρονική εγγραφή μέσω της πλατφόρμας “Eventbrite” λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων.

Για να δείτε το πρόγραμμα του σεμιναρίου πατήστε εδώ

Μετά το τέλος των εργασιών της ενότητας του Σαββάτου 3 Νοεμβρίου 2018, θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης για όσους συμμετείχαν με φυσική παρουσία.

Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΔΙΗΜΕΡΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε επικοινωνήστε με την κ. Σοφία Τρουμπέτα στο τηλέφωνο: 00306936933018 ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: [email protected]