Φόρτωση Εκδηλώσεις

Οι Ευρωπαϊκοί Κανονισμοί Ιδιωτικού Διεθνούς Δικαίου από την Αντίπερα Όχθη

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε διάλεξη με θέμα Οι Ευρωπαϊκοί Κανονισμοί Ιδιωτικού Διεθνούς Δικαίου από την Αντίπερα Όχθη με ομιλητή τον Καθηγητή Συμεών Συμεωνίδη, Alex L. Parks Distinguished Professor of Law, Dean Emeritus, Willamette University

Η διάλεξη θα λάβει χώρα την Τετάρτη, 23.11.2022, 18.30-20.00 (Αμφιθέατρο CINE Studio, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας) επ’ ευκαιρία της επίσκεψης του Καθηγητή Συμεωνίδη στην Κύπρο για να του απονεμηθεί το Αριστείο της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής, Καθηγητής Αχιλλεύς Κ. Αιμιλιανίδης.

Η διάλεξη θεωρείται ως πιστοποιημένη για σκοπούς συνεχιζόμενης επαγγελματικής εκπαίδευσης των δικηγόρων.

Πληροφορίες: [email protected]