Φόρτωση Εκδηλώσεις

Το Ερευνητικό Ίδρυμα του Πανεπιστημίου Λευκωσίας (UNRF) σε συνεργασία με την Green Dot σας προσκαλούν στην Ημερίδα της πράξης ‘’InterRecycle-Ρομποτικό Σύστημα Ταχείας  Διαλογής Απορριμμάτων για την Ενίσχυση των Διαπεριφερειακών Δραστηριοτήτων Ανακύκλωσης Ελλάδας-Κύπρου’’ του προγράμματος Συνεργασίας INTERREG VA Ελλάδα-Κύπρος με θέμα: ‘’Ενσωμάτωση ρομποτικών συστημάτων για τη βελτίωση της αποδοτικότητας της ανακύκλωσης’’ που διοργανώνεται την Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 11:00-12:30 στην αίθουσα Cine Studio του Πανεπιστημίου Λευκωσίας (Λεωφ. Μακεδονίτισσας 46, Έγκωμη, 2417).

Για Δήλωση Συμμετοχής παρακαλούμε πατήστε εδώ ή στείλτε τα στοιχεία σας (ονοματεπώνυμο, αριθμός τηλεφώνου, οργανισμός, αριθμός ατόμων που θα παρευρεθούν) στο [email protected].

Ατζέντα Ημερίδας

10:30 Προσέλευση

11:00 Χαιρετισμός
Κλέλια Βασιλείου, Επίτροπος Περιβάλλοντος

11:15
Εισαγωγή στο πρόγραμμα INTERREG με τίτλο InterRecycle-Ρομποτικό Σύστημα Ταχείας Διαλογής Απορριμμάτων για την Ενίσχυση Διαπεριφερειακών Δραστηριοτήτων Ανακύκλωσης Ελλάδας-Κύπρου.
Δρ. Μιχάλης Μανιαδάκης, Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας, Κρήτη

Παρουσίαση: Τεχνητή Νοημοσύνη και Ρομποτική στην αλυσίδα της κυκλικής οικονομίας
Δρ. Μιχάλης Μανιαδάκης, Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας, Κρήτη

11:45 Παρουσίαση Αποτελεσμάτων Έρευνας Κοινής Γνώμης που διεξήχθη σε Ελλάδα και Κύπρο με τίτλο ‘’Τι πιστεύεις για την ανακύκλωση;’’