Loading Events

Στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας να παράσχει ευκαιρίες για περαιτέρω εκπαίδευση σε μαθητές, πραγματοποιεί σε συνεργασία με το Κέντρο Τεχνών “ΠΛΑΚΑ” Ημερίδα με θέμα “Υβριδική Συλλογική Κατοίκηση”.

Η Ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές Α’, Β’ και Γ’ Λυκείου, οι οποίοι μέσα από τη συμμετοχή τους σε βιωματικό εργαστήριο θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τους συναρπαστικούς κόσμους της Αρχιτεκτονικής και του Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων. Στη διάρκεια του δημιουργικού εργαστηρίου, θα «ανεγερθούν» σύγχρονοι τρόποι διαβίωσης ως μια καινούρια διάσταση πάνω από τα υφιστάμενα αστικά μας τοπία.

Οι ενδιαφερόμενοι θα περάσουν έτσι μια δημιουργική μέρα και θα έχουν την ευκαιρία να συζητήσουν και να υποβάλλουν τα ερωτήματά τους σε καθηγητές του Τμήματος Αρχιτεκτονικής για θέματα σπουδών, καθώς και για επαγγελματικές προοπτικές. Θα ανακαλύψουν επίσης την κλίση τους και θα συλλέξουν σημαντικές πληροφορίες αλλά και βιωματικές εμπειρίες, οι οποίες θα τους φανούν πολύτιμες για την επιλογή της επαγγελματικής τους κατεύθυνσης.

Για περισσότερες πληροφορίες:
Χριστίνα Ευριπίδου | E: [email protected] | T: 22841529