Φόρτωση Εκδηλώσεις

Η Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί, την Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2022 στις 17:30, στην παρουσίαση του προγράμματος Κτηνιατρικής (DVM) στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Η Ημερίδα περιλαμβάνει και ξενάγηση στους χώρους εκπαίδευσης και πρακτικής του προγράμματος.

Ενημερωθείτε για το 5ετές πρόγραμμα σπουδών Κτηνιατρικής, τα πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας καθώς και για τη φοιτητική ζωή στην Κύπρο.

Ημερομηνία Περιοχή/Πόλη Στοιχεία Επικοινωνίας
Πέμπτη
15 Σεπτεμβρίου 2022
Πανεπιστήμιο Λευκωσίας
Μακεδονιτίσσης 46, CY-2417,
Λευκωσία, Κύπρος
Τηλ:  +357 22 471 999
Email: [email protected]

Η επιτυχής ολοκλήρωση του προγράμματος Κτηνιατρικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας οδηγεί στην απονομή του Doctor of Veterinary Medicine (DVM) . Το πτυχίο είναι πιστοποιημένο από το Φορέα Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας της Ανώτερης Εκπαίδευσης της Κύπρου (ΔΙΠΑΕ) και αναγνωρίζεται από Ελλάδα και όλες τις χώρες της ΕΕ/ΕΟΧ και παγκόσμια.

Η Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διαθέτει προηγμένα εργαστήρια ανατομίας και κλινικών δεξιοτήτων και δίνει την ευκαιρία στους φοιτητές να ξεκινήσουν την πρακτική εξάσκηση και φροντίδα ζώων από το 1ο έτος σπουδών.

Κάνε εγγραφή για αυτή την ακαδημαϊκή χρονιά και επωφελήσου με 30% υποτροφία καθ’ όλη τη διάρκεια των σπουδών σου.

Έναρξη προγράμματος: 31 Οκτωβρίου 2022

Ομιλητές:

Στάυρος Μαλάς
Κοσμήτορας Κτηνιατρικής Σχολής

Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου
Επικεφαλής Γραφείου Εισδοχής, UNIC Health

Πανεπιστήμιο Λευκωσίας: Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

• Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022
    Στα 601-800 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, μαζί με μόνο άλλα 2 κυπριακά πανεπιστήμια. Η κατάταξη αυτή ουσιαστικά τοποθετεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στα καλύτερα 3% παγκοσμίως.

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας στην Κύπρο

Ενημερώσου έγκαιρα και ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο πρόγραμμα Κτηνιατρικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας το ερχόμενο ακαδημαϊκό εξάμηνο.

Έναρξη προγράμματος: 31 Οκτωβρίου 2022