Loading Events

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί σε εκδήλωση παρουσίασης των προγραμμάτων σπουδών του Τμήματος Επικοινωνιών.

Έχετε σκεφτεί να ακολουθήσετε μια σταδιοδρομία στα ψηφιακά μέσα επικοινωνίας, κοινωνικών δικτύων, μέσων ενημέρωσης και branding; Εάν ναι, τότε σας περιμένουμε σε μια ενδιαφέρουσα ενημερωτική παρουσίαση και εργαστήριο επικοινωνίας που διοργανώνει το Tμήμα Επικοινωνιών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα που προσφέρει το τμήμα Επικοινωνιών στους τομείς παραγωγής περιεχομένου, μέσων επικοινωνίας και στρατηγικής, δημοσίων σχέσεων και branding, online δημοσιογραφίας και έκδοσης και δημιουργικής παραγωγής/διαχείρισης των μέσων ενημέρωσης.

Με την ολοκλήρωση της παρουσίασης, το έμπειρο ακαδημαϊκό προσωπικό του Tμήματος Επικοινωνιών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, καθώς και εκπρόσωποι του Τμήματος Εισδοχής Φοιτητών θα παρέχουν πληροφόρηση και θα απαντήσουν ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα σπουδών του Τμήματος Επικοινωνιών.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης

16:30 – 17:00 ΕΓΓΡΑΦΕΣ
17:00 – 17:15 Σύντομη Εισαγωγή / Χαιρετισμός από τον κοσμήτορα της Σχολής Ανθρωπιστικών Σπουδών και Κοινωνικών Επιστημών Δρ. Χρίστο Παναγίδη
17:15 – 18:00 Παρουσίαση του Προπτυχιακού Προγράμματος «Δημόσιες Σχέσεις, Διαφήμιση και Μάρκετινγκ» με θέμα:
«Ο ρόλος των Δημοσίων Σχέσεων, Διαφήμισης και Μάρκετινγκ στις μέρες μας» από τον συντονιστή καθηγητή Δρ. Μάρκο Κωμοδρόμο
Γλώσσα Παρουσίασης: Ελληνικά
18:00 – 18:30 Παρουσίαση του Πτυχιακού Προγράμματος «Ψηφιακή Επικοινωνία και Μέσα Μαζικής ενημέρωσης» από τον συντονιστή καθηγητή Δρ. Μιχάλης Χατζημιχαήλ
Γλώσσα Παρουσίασης: Ελληνικά
18:30 – 19:00 Παρουσίαση του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Ψηφιακά Μέσα και Επικοινωνία» με θέμα “Preparing for a career in social media production and strategy MA in Digital Media and Communications” από τη συντονίστρια καθηγήτρια Δρ. Τάο Παπαιωάννου
Γλώσσα Παρουσίασης: Αγγλικά
19:00 – 19:30 Συζήτηση – Επικοινωνία με το ακαδημαϊκό προσωπικό και με λειτουργούς του Τμήματος Εισδοχής Φοιτητών για παροχή επιπλέον πληροφοριών και επίλυση αποριών.