Loading Events

Το American Center του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, συνδιοργανώνει με την Πρεσβεία Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής στην Κύπρο κονσέρτο με το Chamber Choir του Georgia Institute of Technology (Georgia Tech), στο CINE STUDIO του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, την Πέμπτη, 22 Μαρτίου 2018 στις 18:00.

Οι παρευρισκόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν κλασική καθώς και “gospel” μουσική από την πολυμελή χορωδία του Georgia Tech, χορωδία η οποία έχει καθιερωθεί ως ένα από τα κορυφαία μουσικά σύνολα κολλεγίων στις ΗΠΑ. Τα μέλη της επιλέγονται κατόπιν ακροάσεων και η χορωδία προσελκύει τους καλύτερους μουσικούς του Πανεπιστημίου.

Το κονσέρτο πραγματοποιείται στο πλαίσιο της συνεχιζόμενης συνεργασίας της Πρεσβείας των ΗΠΑ στην Κύπρο και του νεοσύστατου American Center του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, το οποίο έχει ως στόχο την ενίσχυση της ακαδημαϊκής, πολιτιστικής και επαγγελματικής συνεργασίας μεταξύ των Ηνωμένων Πολιτειών και της Κύπρου.

RSVP: [email protected]