Loading Events

Το Τμήμα Σχεδιασμού και Πολυμέσων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί στα εγκαίνια της Ετήσιας Έκθεσης που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 12 Σεπτεμβρίου στις 7:30 μ.μ. στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Οι φοιτητές θα παρουσιάσουν έργα που δημιούργησαν κατά την διάρκεια των σπουδών τους στα προπτυχιακά προγράμματα του Τμήματος στις Καλές Τέχνες, στη Γραφική Επικοινωνία, στα Εφαρμοσμένα Πολυμέσα, καθώς και στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα στη Ψηφιακή Τέχνη και Σχεδιασμό.

Οι παρευρισκόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να επισκεφθούν τις νέες σύγχρονης τεχνολογίας εγκαταστάσεις του Τμήματος, όπως τα εργαστήρια Εικονικής Πραγματικότητας και Animation, καθώς και να υποβάλουν τα ερωτήματά τους στο εξειδικευμένο και έμπειρο διδακτικό προσωπικό του. Η έκθεση αποτελεί μια μοναδική ευκαιρία για τους παρευρισκόμενους, καθώς θα γνωρίσουν τις σπουδές στο πεδίο του σχεδιασμού και των πολυμέσων, ενώ ταυτόχρονα να έρθουν σε άμεση επαφή με τους φοιτητές και τους καθηγητές του Τμήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες: [email protected]